Dotrzymuję moich obietnic wyborczych!

Dotrzymuję moich obietnic wyborczych!

Wczoraj Ministerstwo Klimatu i Środowiska podjęło decyzję o ograniczeniu wycinek w 2024 roku w najważniejszych polskich lasach. Wśród nich znalazły się lasy wokół Wrocławia!

Od kiedy po raz pierwszy zostałam Posłanką na Sejm RP w 2019 roku, walczyłam o ochronę wrocławskich lasów oraz wspierałam ruchy leśne takie jak Ratujmy Las Mokrzański w ich działaniach. Dziś Koalicja 15 Października, której częścią są Zieloni, zabezpiecza na przyszły rok Las Mokrzański, Las Pilczycki oraz Las w Nowej Karczmie, o których ochronę upominałam się w poprzedniej kadencji Sejmu!

Pierwszy krok rządu w kierunku ochrony cennych lasów - Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Portal Gov.pl
Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogranicza wyręby przewidziane na 2024 r. w najważniejszych polskich lasach. Ochrona cennych puszcz, zachowanie lasów wykorzystywanych przez wielotysięczne aglomeracje, lasów uzdrowiskowych oraz deficytowość nadleśnictw - to główne powody ograniczenia wyrębów. O szcz…

Dotrzymujemy obietnic złożonych Polkom i Polakom! Dalej działam na rzecz utworzenia Zielonego Pierścienia Wrocławia. Wspólnie obronimy polską przyrodę!