Walczymy o jawność składu rady programowej TBS Wrocław

Walczymy o jawność składu rady programowej TBS Wrocław

Dziś wspólnie z kandydatem na Prezydenta Wrocławia Robertem Suligowskim oraz sekretarzem Zieloni Wrocław Maciejem Słobodzianem udaliśmy się do siedziby TBS Wrocław, aby uzyskać odpowiedzi na pytania, które zadałam w bulwersującej sprawie rady programowej działającej przy spółce.

Co wiemy po spotkaniu?

  1. Rada programowa przy TBS Wrocław działała od listopada 2019 roku do listopada 2022 roku.
  2. W ciągu dwóch kadencji w jej skład weszło łącznie 16 osób.
  3. W trakcie trwania kadencji liczba jej członków wynosiła maksymalnie 10 osób.
  4. Rada programowa odbyła przez 3 lata 15 posiedzeń.
  5. Każdy z członków rady programowej otrzymywał wynagrodzenie wynoszące 2000 zł miesięcznie, czyli 24 000 zł w skali roku, a w praktyce 4800 zł za jedno maksymalnie kilkogodzinne posiedzenie.

Niestety 7 członków rady programowej nie wyraziło zgody, aby TBS Wrocław mogło przekazać do publicznej wiadomości ich imię i nazwisko, zasłaniając się RODO. Widocznie uznali, że udział w radzie programowej TBS Wrocław jest dla nich powodem do wstydu.

Jako Zieloni Wrocław nie pozwolimy na zmowę milczenia w tej sprawie! Już w najbliższym czasie skierujemy skargę do Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka na brak udostępnienia brakujących 7 imion i nazwisk członków rady programowej przy TBS Wrocław.

Nie ma naszej zgody na brak pełnej jawności i transparentności w sprawie rad programowych w spółkach miejskich! W tej sprawie chodzi o elementarną przyzwoitość i stanięcie w prawdzie, a dopiero pozwoli na powolną odbudowę wizerunku i renomy TBS Wrocław.

Chciałabym jednocześnie życzyć nowemu Prezesowi TBS Wrocław Aleksandrowi Dychała powodzenia w mierzeniu się z wyzwaniami, z którymi odziedziczył. Cieszy mnie, że Prezes jest świadomy istnienia wielu problemów i wyznawań oraz ma motywację do profesjonalnego zajęcia się nimi. Trzymamy kciuki i czekamy na efekty działań!