#StopCPK

#StopCPK

Sprawozdanie Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Komisji Infrastruktury o rządowym projekcie ustawy o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego (druki nr 2400 i 2453).

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego jest jedną z największych klątw, które dotknęły Polki i Polaków w ostatnich latach. W czasach inflacji, drożyzny, braku stabilności rząd PiS postanowił wywłaszczyć tysiące ludzi z domów, które mają od pokoleń lub w które zainwestowali wszystkie oszczędności. To też pseudorozwój Polski po trupie przyrody, terenów Natura 2000 i obszarów przyrodniczo cennych. Do tego próba skłócenia lokalnych społeczności różnymi wariantami CPK, co widać jak w soczewce pod Wrocławiem, gdzie mieszkańcy i mieszkanki, samorządowcy z gmin Siechnice, Czernica i Jelcz-Laskowice sprzeciwiają się budowie CPK we wszystkich trzech wariantach.

Panie Wiceministrze Horała! Kiedy przestaniecie skłócać ze sobą ludzi? Odbierać im dorobek życia w tych trudnych czasach? Kiedy przestaniecie niszczyć polską przyrodę? (Dzwonek) Ten projekt powinien po prostu trafić do kosza. (Oklaski)