Startuję do Sejmu RP!

Startuję do Sejmu RP!

4 lata temu pierwszy raz zostałam przez Was wybrana do Sejmu RP. W tegorocznych wyborach ponownie startuję tutaj w okręgu wyborczym numer 3 z ramienia partii Zieloni jako numer 2 na liście Koalicji Obywatelskiej, aby reprezentować Was w polskim parlamencie.

Wierzę, że nie zawiodłam osób, które w 2019 roku oddały na mnie swój głos. W trakcie kadencji byłam zawsze tam gdzie trzeba, zwłaszcza tutaj: w moim okręgu, w mojej małej ojczyźnie, we Wrocławiu. W ciągu 4 lat złożyłam ponad 600 interwencji, interpelacji i zapytań, dbając o Was i środowisko. Uczestniczyłam na prawie wszystkich głosowaniach. Jednak czuję, że wciąż mam w Sejmie pracę do dokończenia. Mam gotowe 3 projekty ustaw: o zakazie hodowli zwierząt na futra, o odblokowaniu energetyki wiatrowej i fotowoltaiki oraz o zmianach do Lex Ardanowski.

Startuję, bo chcę być po stronie Waszych praw. Chcę przywrócenia w Polsce praworządności, zagwarantowania kobietom ich prawa do aborcji oraz równouprawnienia osób LGBTQ+. Sejm potrzebuje osób, które będą gwarantem, że głos obywatelek i obywateli będzie słuchany - chcę być tą osobą!

Startuję, bo chcę stać w obronie polskiej przyrody. Musimy zatrzymać postępującą dewastację środowiska, której dokonuje PiS i Ziobro. Musimy rozliczyć osoby odpowiedzialne za katastrofę ekologiczną na Odrze. Musimy w końcu zapewnić Polkom i Polakom czyste oraz zdrowe powietrze, ponieważ każdy i każda z nas zasługuje na szczęśliwe życie w zdrowiu!

Startuję, bo chcę, aby każdy dom to był zielony, aby każda gmina to była zielona i aby każdy biznes był zielony. Polki i Polacy mają dość przepłacania za prąd i ja też mam tego dość. Zieloni maja plan jak przeprowadzić transformację energetyczną i uratować Nasze portfele - idę do Sejmu ten plan zrealizować!

Liczę na Wasze wsparcie. Wspólnie zmienimy Nasz kraj. Wspólnie zbudujemy Polskę ekologiczną, demokratyczną i solidarną!


Publikacja sfinansowana przez KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI