PiS chce zburzyć działający od 25 lat system ochrony zwierząt w Polsce!

PiS chce zburzyć działający od 25 lat system ochrony zwierząt w Polsce!

Dziś na Komisji do spraw Petycji wiceminister Kołakowski potwierdził, że rząd rozpoczął prace nad projektem odbierającym prozwierzęcym organizacjom pozarządowym uprawnienia do tzw. odbiorów interwencyjnych maltretowanych zwierząt!

Nie pozwolimy na demontaż systemu ochrony zwierząt w Polsce! Wiele zwierząt tylko dzięki możliwości tzw. odbiorów interwencyjnych żyje, a ich oprawcy zostali ukarani.

Postawmy sprawę jasno: tu nie chodzi tylko o rolników, którym ktoś bezpodstawnie odebrał zwierzęta - to są marginalne przypadki. Tu chodzi przede wszystkim o ochronę psów, które tej zimy będą przymarzać do swoich rozlatujących się bud, uwiązane do nich krótkimi i ciężkimi łańcuchami.

Tak, art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt, dotyczący tzw. odbiorów interwencyjnych, bywa problematyczny i wymaga nowelizacji. Podczas konferencji, którą jesienią zorganizowały Otwarte Klatki, rozmawiały o tym same organizacje prozwierzęce.

Będziemy działać wspólnie z prozwierzęcymi organizacjami pozarządowymi jak Otwarte Klatki i Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, aby te zmiany nie weszły w życie.

Wspólnie możemy zatrzymać te złe zmiany PiS!