Nie zapomną wam tego kobiety!

Nie zapomną wam tego kobiety!

Informacja bieżąca w sprawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 3 czerwca 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu danych zdarzenia medycznego przetwarzanego w systemie informacji oraz sposobu i terminów przekazywania tych danych do Systemu Informacji Medycznej czyli tworzenia tzw. rejestru ciąż.

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Dzisiejsza debata o tzw. rejestrze ciąż jest tak naprawdę debatą o tym, na ile Polki mogą ufać państwu polskiemu i jego instytucjom; na ile mogą ufać, że państwo chce chronić ich zdrowie i życie, a nie przejąć totalną kontrolę nad ich ciałem; na ile mogą ufać, że zajście w ciążę lub wizyta u lekarza nie skończą się w przypadku poronienia wizytą prokuratora.

Niestety odpowiedź na to pytanie jest jedna. Państwu pod rządami Zjednoczonej Prawicy Polki nie mogą w żadnym względzie ufać. To zaufanie zostało pogrzebane przez PiS w październiku 2020 r., kiedy na polityczne zlecenie tzw. trybunału Przyłębskiej wprowadzono niemalże całkowity zakaz przerywania ciąży. A teraz chcecie gnębić kobiety rejestrem ciąż. Nie odzyskacie zaufania kobiet (Dzwonek), nie zapomną wam tego kobiety. (Oklaski)

(Głos z sali: To nie rejestr, to informacja.)