#LexCzarnek wraca, w dodatku bardziej opresyjne niż poprzednio

#LexCzarnek wraca, w dodatku bardziej opresyjne niż poprzednio

Sprawozdanie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży o przedstawionym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo oświatowe oraz poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw (druki nr 458, 2710 i 2719).

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Po raz kolejny widzimy, że żaden zły projekt nie może odjeść w zapomnienie, póki PiS jest u władzy. Lex Czarnek wraca, w dodatku bardziej opresyjne niż poprzednio. Szkoła Czarnka to szkoła strachu i represji. I to doskonale widać w tym projekcie. Bat na dyrektorów szkół, władza w ręce kuratorów z partyjnego nadania, cios w organizacje pozarządowe, zniszczenie edukacji domowej. I to w chwili, gdy młodzież i dzieci najbardziej potrzebują wsparcia specjalistów i specjalistów z NGOs.

(Poseł Teresa Wargocka: To są wasze potrzeby, a nie uczniów.)

Ponad 20 tys. uczniów i uczennic uczy się w domu, a teraz będą zmuszeni do zmiany swoich planów i marzeń dotyczących nauki, będą zmuszeniu do rejonizacji. Zamiast prześladować oświatę, zacznijcie realnie ją wspierać. Apeluję do wszystkich o odrzucenie tego haniebnego projektu. (Oklaski)