Łąki Leśnicy nie dla betonu!

Łąki Leśnicy nie dla betonu!

Dziś spotkałam się z komitetem społecznym Ratujmy Las Mokrzański w sprawie ochrony leśnickich łąk na wizji lokalnej na Osiedlu Leśnica. Łąki Lasu Mokrzańskiego i jego okolic nie mogą być zabudowane. Zniszczy to bowiem największy las Wrocławia - „zielone płuca” naszego miasta.

Podpisz petycję komitetu społecznego Ratujmy Las Mokrzański do Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz Rady Miejskiej Wrocławia!

Szczególnie teraz musimy zadbać o las, gdy Wrocław jest w czołówce miast najbardziej zatrutych na świecie. Wszechobecna betonoza nie musi być wizytówką Wrocławia – miasta, w którym obywatele i obywatelki są świadomi zmian klimatycznych i chcą żyć w przyjaznym, zielonym i czystym środowisku.

Niestety władze miasta planują sprzedaż leśnickich łąk pod zabudowę domkami jednorodzinnymi. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego sprzed 15 lat zakładają zabudowę pięknych i pełnych życia łąk. Jest to przykład fatalnej urbanistyki, która może spowodować, że Leśnica nie będzie już zielona, lecz betonowa.

Dziś komitet społeczny Ratujmy Las Mokrzański chce zachować te tereny zielone dla mieszkanek i mieszkańców okolicznych osiedli TBS oraz zapobiec ich prywatyzacji. Póki co udało się zapobiec sprzedaży tych terenów w przetargu. Natomiast w dalszym ciągu trwa walka o zmianę miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Pod obywatelskimi projektami uchwał w tej sprawie zebrano na Osiedlu Leśnica około 1400 podpisów poparcia! Pod internetową petycją w tej samej sprawie zebrano już ponad 3 tysiące podpisów.

Rada Miejska Wrocławia zajmie się projektami obywatelskimi uchwał już w najbliższych miesiącach. Od decyzji radnych będzie zależała przyszłość tego zielonego terenu. Jako Posłanka na Sejm RP z Wrocławia będę monitorować tę sprawę oraz apelować o poparcie tych projektów uchwał.

Mam nadzieję, że w Urzędzie Miejskim zwycięży rozsądek, który nie pozwoli na sprzedaż i zabetonowanie tego pięknego fragmentu Leśnicy. Trzymam kciuki i w pełni wspieram w tej sprawie komitet społeczny Ratujmy Las Mokrzański.