Jak pomóc Ukraińcom i Ukrainkom

Jak pomóc Ukraińcom i Ukrainkom

Nie możemy i nie chcemy bezczynnie patrzeć na heroiczną walkę narodu ukraińskiego. Każdy z nas może pomóc - także we Wrocławiu i okolicach!

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego koordynuje akcję pomocową. Każda chętna osoba, która będzie chciała przekazać pomoc rzeczową, bądź zaangażować się w pomoc wolontaryjną, zna język ukraiński, rosyjski, jest prawnikiem czy przedsiębiorcą, który mógłby zatrudnić osoby zza wschodniej granicy – każda taka osoba może napisać właśnie na adres: wsparcieukrainy@wcrs.pl

Od poniedziałku 28 lutego rozpocznie się zbiórka darów we wrocławskich szkołach. Władze miasta po bezpośrednich rozmowach z naszymi Przyjaciółmi ze Lwowa i Kijowa wiedzą, czego od nas potrzebują. Zbierane będą:

  • żywność długoterminowa (makaron, ryż, konserwy itd.)
  • śpiwory oraz koce
  • środki higieny osobistej (pasty do zębów, bielizna, pieluchy, w tym pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe)
  • świece
  • baterie
  • zapalniczki
  • apteczki.

WCRS prosi nie dostarczać przedmiotów spoza tej listy. Na pudełkach (niezaklejonych) powinny znaleźć się informacje o zawartości paczek oraz przekazywane kartony nie powinny być zbyt ciężkie.

Najbliższą szkołę we Wrocławiu możesz znaleźć na tej mapie - LINK.

We Wrocławiu działa także wiele grup pomocowych na Facebooku, w których publikowane są prośby o pomoc:

Fundacja Ukraina przygotowała formularz zgłoszeniowy, gdzie można zadeklarować różne formy pomocy (wolontariat, transport, nocleg) - LINK.

Jeśli wiecie o lokalnych inicjatywach wsparcia dla Ukrainy w swoich gminach - napiszcie o nich na swoich social media. Jeśli nie możecie znaleźć informacji, dajcie nam znać to pomożemy je znaleźć! Bądźmy solidarni!

Niech żyje wolna i niepodległa Ukraina!

Хай живе вільна та незалежна Україна!