Interpelacja i interwencja poselska w sprawie tak zwanej "aktualizacji cen" biletów Spółki PKP Intercity

Interpelacja i interwencja poselska w sprawie tak zwanej "aktualizacji cen" biletów Spółki PKP Intercity

Jutro pierwszy dzień nowych cen biletów w PKP Intercity po kosmicznych podwyżkach. Dlatego skierowałam do Ministra Infrastruktury oraz Prezesa PKP Intercity interpelację i interwencję poselską w sprawie tak zwanej "aktualizacji cen" biletów. Pod hasłem „aktualizacji cen” ukrywają się tak naprawdę podwyżki ceny biletów nawet o 17%!

Dziś, zamiast odblokować 16 miliardów zł z KPO na zmodernizowanie 478 km linii kolejowych oraz zakup 183 sztuk nowego taboru kolejowego, rząd Zjednoczonej Prawicy oraz PKP Intercity po raz kolejny sięgają do kieszeni obywateli i obywatelek.

Nie zgadzam się na dalsze zwijanie polskich kolei przeprowadzane pod osłoną szalejącej PiSflacji. Dlatego wystosowałam interpelację do Ministerstwa Infrastruktury, w której pytam o realne powody podwyżki oraz apeluję o zapewnienie PKP Intercity i samorządowym spółkom kolejowym wsparcia finansowego ograniczającego wpływ podwyżek cen energii elektrycznej.

Dziś potrzebujemy dalszego rozwoju transportu kolejowego jako najbardziej przyjaznego środowisku i klimatowi środka transportu. Kosmiczne podwyżki cen biletów na kolej w realizacji tego celu nie pomogą! Kolej nie musi być droga, za to może być dostępna i zaufana.


Kamil 203, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons