Zajmujemy się kryzysem konstytucyjnym, który wywołaliście Wy

Zajmujemy się kryzysem konstytucyjnym, który wywołaliście Wy

Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego (druki nr 368 i 368-A).

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Dziś po raz kolejny, zamiast zajmować się kryzysem gospodarczym, zdrowotnym, społecznym, zajmujemy się kryzysem konstytucyjnym, kryzysem demokracji, który wywołaliście wy, rząd Zjednoczonej Prawicy. Kryzysem, którego dałoby się uniknąć, gdybyście posłuchali głosu opozycji, która wzywała was do ogłoszenia stanu klęski żywiołowej od 2 miesięcy.

(Poseł Przemysław Czarnek: Ale nie ma klęski.)

Ale wy woleliście w swoim zacietrzewieniu, w swojej bucie przeć do wyborów w maju. I wybraliście do tego zadania najgorszego organizatora pod słońcem - ministra Sasina. Wyborów wam nie zorganizował, po drodze kilka razy złamał prawo, wydał miliony złotych, a jedyne, co po nim zostanie, to nowy prezes Poczty Polskiej i kilka ton makulatury. Gdzie są te pakiety? 33 mln pakietów wyborczych. Kto ich teraz pilnuje? Dlaczego jest ich 10% więcej niż wyborców i wyborczyń? (Oklaski)