Przez ostatnie 6 lat Polki i Polacy byli oszukiwani przez rząd Zjednoczonej Prawicy

Przez ostatnie 6 lat Polki i Polacy byli oszukiwani przez rząd Zjednoczonej Prawicy

Sprawozdanie Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych o poselskim projekcie uchwały w sprawie wezwania państw Unii Europejskiej do zawieszenia unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS) i podjęcia działań na rzecz reformy (druki nr 1825 i 1828).

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Przez ostatnie 6 lat Polki i Polacy byli po prostu oszukiwani przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Byli oszukiwani, że energetyka oparta na węglu jest najbardziej opłacalna i zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski.

(Głos z sali: Bo tak jest.)

Byli oszukiwani, że nic nie trzeba zmieniać, nic nie trzeba robić, bo utrzymanie status quo jest rzekomo najlepsze dla Polski. Przez ostatnie 6 lat rząd Zjednoczonej Prawicy nie zrobił nic, żeby zmniejszyć emisję CO2. Co więcej, tylko staraliście się ją zwiększać. Już w pierwszym roku waszych rządów zaoraliście energetykę wiatrową. Teraz wydaliście wyrok na branżę fotowoltaiczną - w momencie kiedy ona się najbardziej rozwija, kiedy Polki i Polacy pokochali energię ze słońca, zaczęli instalować panele na dachach. Dziś chcecie po raz kolejny (Dzwonek) oszukać Polki i Polaków i zwalić winę na Unię Europejską i opozycję. Ile jeszcze kłamstw chcecie zaserwować? Jak długo będziecie udawać, że to wszystko nie jest wynikiem 6 lat waszych rządów? Ta uchwała to po prostu blaga. (Oklaski)