Ludzie mają was dość, co bardzo dosadnie wyrażają na ulicach

Ludzie mają was dość, co bardzo dosadnie wyrażają na ulicach

Informacja Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na temat funkcjonowania programu kompleksowego wsparcia dla rodzin ˝Za życiem˝, programów finansowanych ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz ewentualnych skutków, jakie wywołuje w ich realizacji wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22.10.2020 r. (sygn. K 1/20).

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Dzisiejsza debata miała być w zamyśle Zjednoczonej Prawicy próbą odwrócenia uwagi od piekła, które PiS zgotował kobietom, piekła, które zgotował kobietom, wydając polecenie, aby pseudotrybunał Przyłębskiej wydał w samym środku pandemii skandaliczny wyrok w praktyce całkowicie zakazujący aborcji w Polsce. PiS chciał w imię doktryny szoku wykorzystać ten moment, aby całkowicie pozbawić Polki ich praw do decydowania o swoim życiu, o swoim ciele.

Chcieliście odebrać młodym Polkom i Polakom kolejny fragment ich wolności, lecz padliście ofiarą swoich własnych działań. Nikogo już tak naprawdę nie interesuje, co ma dzisiaj do powiedzenia pani minister. Nikogo nie interesuje kit, który będziecie wciskać poprzez swoją tubę propagandową TV PiS. Ludzie mają was dość, co bardzo dosadnie wyrażają od 6 dni na ulicach polskich miast i miasteczek. (Dzwonek)

Pani Minister! Czy uważa pani, że pani dzisiejsze wystąpienie chociażby w najmniejszym stopniu uspokoi nastroje na ulicy? Ja nie. Protest kobiet będzie trwał. (Oklaski)