Legalna aborcja. Bez kompromisów

Legalna aborcja. Bez kompromisów

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o bezpiecznym przerywaniu ciąży i innych prawach reprodukcyjnych (druk nr 2298).

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Szanowne Przedstawicielki Komitetu Obywatelskiego! Polki i Polacy chcą zakończenia piekła kobiet. Piekła, które PiS zgotował kobietom, gdy pseudotrybunał Przyłębskiej wydał skandaliczny wyrok, który w praktyce zakazał aborcji w Polsce.

(Głos z sali: I prof. Zoll.)

Jutro byłaby jednak szansa na to, by wykonać pierwszy krok ku normalności. Pierwszy krok, by wprowadzić europejskie standardy dotyczące przerywania ciąży w Polsce. Ale nie ma tutaj rozmowy z PiS-em i Konfederacją - to jest po prostu wołanie na puszczy. Wy po prostu nienawidzicie kobiet. Chcecie, żeby te kobiety cierpiały. (Oklaski) Nie docierają do was żadne logiczne argumenty. Nie dociera do was świetny projekt przygotowany przez komitet ˝Legalna Aborcja. Bez Kompromisów˝. Przekonajcie się w końcu, że jedynym sposobem (Dzwonek), by chronić Polki, jest dostęp do bezpiecznej i legalnej aborcji do 12. tygodnia ciąży...

(Głos z sali: Dlaczego nie do 13.?)

...bez kompromisów. (Oklaski)