Interwencja w sprawie wydłużenia godzin pracy powiatowych sanepidów

Interwencja w sprawie wydłużenia godzin pracy powiatowych sanepidów

Interwencja poselska do Jarosława Jana Pinkasa - Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Jacka Klakočara - Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu w sprawie pilnego wydłużenia godzin pracy Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

Szanowni Państwo!

Działając na podstawie art. 20 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora (tj. Dz.U. 2018 poz. 1799, z późn. zm.), zwracam się do Panów z interwencją ws. pilnego wydłużenia godzin pracy Powiatowych Stacji Sanitarno Epidemiologicznych w czasie obecnego stanu epidemii w związku z występowaniem wirusa COVID-19.

W sytuacji gdy lekarze i cały personel medyczny w szpitalach w całym kraju pracują 24 godziny na dobę, niezbędne jest by pracownicy Sanepidu również pracowali w trybie 24 godzinnym. Z powodu wydłużonego okresu oczekiwania na wyniki, zwłaszcza w przypadku lekarzy objętych kwarantanną, personel medyczny szpitali nie może wrócić do pracy, gdzie ich obecność jest kluczowa przy tak dużej liczbie chorych.

W dobie aktualnego kryzysu zwracam się z pilną prośbą o zmianę godzin pracy podległych Państwu jednostek, by usprawnić działania mające na celu ratowanie życia osób zakażonych. Jedynie wspólne i solidarne działania mogą przynieść pozytywny efekt.

Z poważaniem,
Małgorzata Tracz

Załącznik:

  1. Odpowiedź Głównego Inspektora Sanitarnego (BI.OI.054.11.2020).