Chrońmy stadion olimpijski we Wrocławiu!

Chrońmy stadion olimpijski we Wrocławiu!

Sprawozdanie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży o rządowym projekcie ustawy o zmianie nazwy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (druki nr 2246 i 2289).

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest uczelnią z 75-letnią tradycją. Z akademią związani są znani polscy trenerzy i sportowcy, w tym medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Dlatego jako posłanka z Wrocławia bardzo się cieszę, że na mocy tej ustawy zyska ona imię polskich olimpijczyków.

Jednak korzystając z okazji, chciałabym poruszyć sprawę bardzo ważną dla tysięcy wrocławian i wrocławianek, mieszkańców Wielkiej Wyspy i całego miasta. Chodzi o trwającą wyprzedaż zabytkowych terenów kompleksu stadionu olimpijskiego. AWF wyprzedaje kolejne działki prywatnym inwestorom i deweloperom, którzy za nic mają zabytkowy i zielony charakter terenu. Był skandal z budową prywatnego akademika na terenie basenu - wstrzymaną. Teraz mamy kwestię stadionu lekkoatletycznego. Chciałabym zaapelować do władz uczelni (Dzwonek): chrońmy stadion olimpijski. (Oklaski)